Για τις ανάγκες της κατασκευής του νέου αυτοκινητοδρόμου Κορίνθου-Πατρών είναι απαραίτητη η κατάργηση και καθαίρεση του υφιστάμενου Παλαιού Σταθμού Διοδίων Ζευγολατιού που βρίσκεται στη ΧΘ 94,6 της Ν.Ε.Ο. Κορίνθου - Πατρών και η μετατόπιση του στην νέα τελική του θέση στην ΧΘ 106,1.
Τα μεσάνυχτα της Τετάρτης 15/07 προς Πέμπτη 16/07 2015 διακόπτεται η λειτουργία του Παλαιού Μετωπικού Σταθμού Διοδίων στην ΧΘ 94,6 και τίθεται σε λειτουργία ο Νέος Μετωπικός Σταθμός Διοδίων Ζευγολατιού στη ΧΘ 106,1.
Τα μεσάνυχτα της Τετάρτης 15/07 προς Πέμπτη 16/07 2015 διακόπτεται η λειτουργία του Παλαιού Μετωπικού Σταθμού Διοδίων στην ΧΘ 94,6 και τίθεται σε λειτουργία ο Νέος Μετωπικός Σταθμός Διοδίων Ζευγολατιού στη ΧΘ 106,1.
Στον νέο Σταθμό η είσπραξη των διοδίων θα γίνεται υπό τις ίδιες ακριβώς συνθήκες όπως και πριν, δηλαδή:
- καταβολή διοδίου μόνο στην κατεύθυνση προς Πάτρα με το ίδιο αντίτιμο, όπως στον Παλιό Σταθμό και
- χωρίς καταβολή διοδίου στην κατεύθυνση προς Κόρινθο
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου