Από σήμερα και μέχρι νεωτέρας η κυκλοφορία σε τμήμα της γραμμής του Προαστιακού Σιδηρόδρομου, Κιάτο – Αεροδρόμιο θα εκτελείται με ντιζελοκίνητους συρμούς τύπου RAILBUS, λόγω τεχνικού προβλήματος που παρουσιάστηκε στην ηλεκτροκίνηση στο ύψος του σταθμού ΣΚΑ – Αχαρναί.
Ως συνέπεια του προβλήματος που έχει σημειωθεί, οι επιβάτες που μετακινούνται με τον Προαστιακό στο τμήμα Κιάτο – Αεροδρόμιο και αντίστροφα, θα πραγματοποιούν δύο μετεπιβιβάσεις, από ηλεκτροκίνητους σε ντιζελοκίνητους συρμούς, στους σταθμούς Ασπροπύργου και Μεταμόρφωσης.
Ως συνέπεια του προβλήματος που έχει σημειωθεί, οι επιβάτες που μετακινούνται με τον Προαστιακό στο τμήμα Κιάτο – Αεροδρόμιο και αντίστροφα, θα πραγματοποιούν δύο μετεπιβιβάσεις, από ηλεκτροκίνητους σε ντιζελοκίνητους συρμούς, στους σταθμούς Ασπροπύργου και Μεταμόρφωσης.
0 comments:
Δημοσίευση σχολίου